A Google új csevegőalkalmazásának legnagyobb nóvuma egy napról napra tanuló, elvileg egyre értelmesebb javaslatokkal előálló, a cég más termékeiben szintén felbukkanó chatbot. Állítólag jobb, mint a konkurens termékek.
Androidra és iPhone-ra is letölthető a Google legújabb mobil csevegőalkalmazása, az Allo (a chatbot Google Asszisztenssel). Hasonló a legtöbb azonnali üzenetküldő apphoz: stickerek, emojik, egyéni és csoportos beszélgetések stb. A WhatsAppal ellentétben az üzenetek alapbeállításban nem titkosítottak, inkognitó módra váltva viszont máris azok. Eldönthetjük, mennyi idő után kerüljenek törlésre.
Az újgenerációs levelezőkliens Inbox-szal bemutatott „intelligens válasz” – a program elvileg helyettünk feleli meg a maileket – az Allonál is fontos funkció. Szövegalapú előrejelzéseknél ugyan nem ritka, viszont a Google egy lépéssel továbbmegy: a Photos szolgáltatásból beemelt képfelismeréssel fotókra is javasol válaszokat.
Az Allo legnagyobb újítása azonban az @google-ként megjelenő Asszisztens. Elbeszélgethetünk vele, faggathatjuk, hogy milyen éttermeket ajánl, fényképeket kerestethetünk vele, utánanézhet az időjárásnak stb. Sőt, még az okostelefont is utasíthatjuk, hogy ezt meg azt csináljon az Androidon. Csoportos beszélgetésnél szintén használható, csak be kell húzni a csevegésbe.
Kérdés, mire megy a Google az Asszisztenssel felturbózott chatbottal, egy olyan területen, ahol mások látványosat buktak. Napi tevékenységünkből tanulva próbál egyre jobb javaslatokkal előállni, valahogy úgy, mint a Now teszi a Google iPhone-os keresőappján vagy androidos készülékek alapbeállításaként.
Az Asszisztenssel először az Allo-n folytathatunk interakciókat, de ez csak a kezdet, a Google több termékébe igyekszik integrálni. A még idén megjelenő, minden bizonnyal az Amazon Echojával és Alexájával rivalizáló Home okosotthon-csomópontban hangra aktiválódik majd a gépsegéd.
Sosem volt még ilyen egyszerű kijátszani rendszereket, mint az MI megjelenése óta – és ez alapjaiban rengetheti meg többek között a globális pénzügyi biztonságot. A bűnözők már most is hatékonyan alkalmazzák a mesterségesintelligencia-eszközöket, miközben a pénzügyi ellenőrző rendszerek többsége még mindig a jelenlegi – nem pedig a közelgő – fenyegetésekre van felkészítve.
A Google energiaigénye olyannyira elszállt, hogy az internetes óriás most már fúziós energiát is hajlandó vásárolni jövőbeli adatközpontjaihoz. A techvállalat ugyanis elismerte, hogy a kibocsátásai 50 százalékkal nőttek 2019 óta, miközben az adatközpontok energiafogyasztása 2020 óta megduplázódott.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
1
6
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!